fbpx

İddaa Maçları Nasıl Oynanır?

İddaa maçları sahada oynanır. Genellikle en fazla 90 dakika uzunluğundadır, ancak daha küçük taraf maçları daha kısa fikstürlere sahip olabilir. Örneğin daha genç oyuncular 90 dakika boyunca oynayacak dayanıklılığa sahip olmayabilir. Bununla birlikte, normal 11’er kişilik futbol maçları, aralarında bir duraklama süresi bulunan 45 dakikalık iki devre üzerinden oynanacaktır.

İddaa maçları Başlama vuruşları, futbol oyunlarının hayati bir parçasıdır, ancak birçok insanın nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikri yoktur. Bilinmesi gereken ilk şey, başlama anında futbol topunun orta nokta üzerinde sabit durması gerektiğidir. Bu pozisyondan hareket edemez. Ancak, bir oyuncu topa vurduğunda veya oyuna girmeden önce başka bir oyuncu ona dokunduğunda top oyunda olabilir. Top oyuna girdiğinde, hücum eden takım topa doğru hareket edebilir.

Başlama vuruşlarından önce genellikle oyuna hangi takımın başlayacağını belirleyen bir yazı tura atışı yapılır. Bir yazı tura ayrıca oyunun ilk yarısında hangi takımın ilk başlayacağını belirler. Benzer şekilde, yazı tura ayrıca gol atıldıktan sonra hangi takımın başlayacağını da belirler.

İddaa Maçları Durma Zamanı

İddaa maçları Futbolda durma süresi, oyunlarda kaybedilen zamanı telafi eden bir özelliktir. FiveThirtyEight tarafından yapılan araştırmaya göre, trafo merkezlerinde her maçta sekiz dakikadan fazla zaman harcanırken, penaltı beklerken ortalama üç dakika kaybediliyor. Önemsiz bir ayrıntı gibi görünse de, aslında çok şey katıyor. Ayrıca futbol kalecileri kazanan tarafta olmalıdır.

Durma süresi oyunun her yarısına eklenir ve genellikle sahadaki sakatlık veya rahatsızlıktan kaynaklanır. Bir hakem oyunu herhangi bir noktada durdurabilir ve maçın sonunda bir veya daha fazla takım berabere kalırsa uzatma ekleyebilir. Oyun genellikle 45 dakika sürer – ilk yarı ve ikinci yarı.

İddaa Maçları Köşe Vuruşları

İddaa maçları Köşe vuruşları genellikle futbol maçlarında özellikle değerli olaylar olarak kabul edilmez. Tipik olarak, savunma yapan takım bu durumdan, topu ceza sahasının dışına vurarak yararlanacaktır. Ancak, köşe vuruşları bazen golle sonuçlanır. Ancak, bu hedefler çok nadiren gerçekleşir ve oyuncular her zaman değerlerini anlamayabilir.

Kaleci tetikte olmalı ve her zaman pozisyonunda olmalıdır. Ayrıca savunmasını uyarmak için kendinden emin ve gürültülü olmalıdır. Genellikle, kaleci ile rakip kale arasında üç oyuncu bulunur ve bunlardan biri “titremelere” karşı savunmak için ceza sahasının içinde olmalıdır. Top temizlendiğinde, bir oyuncu kontra atağı başlatmak için orta saha çizgisine yakın olmalıdır.

İddaa Maçları Penaltı Atışları

İddaa maçları Penaltı atışları, iki futbol takımı arasındaki bağları koparmak için kullanılır. Her iki takım da 90 dakika berabere kaldıysa, bir futbol maçını kimin kazanacağını belirlemenin popüler bir yoludur. Pek çok taraftar penaltı atışları konseptinden memnun olmasa da, diğerleri penaltı atışlarını bir oyunu bitirmek için heyecan verici ve heyecan verici bir yol olarak buldu.

Futbol maçlarında çeşitli nedenlerle penaltı atışları oynanır. İlk sebep, skoru sabitlemek. Geleneksel olarak, hakem ilk vuruşu hangi takımın yapacağına karar verir. İkinci neden, vurucunun gol atmak için ikinci bir şansı olup olmayacağını belirlemektir. Her takımın gol atmak için beş deneme hakkı vardır. Bir takım gol attığında, atış sona erer.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir